• Dani Ramirez - 4
    • Engjell Hoti - 2, (Jakub Letniowski - 2)
    • Husein Balić - 3, (Bartosz Szeliga - 3)
    • Stipe Jurić - 2, (Antoni Młynarczyk - 2)
  • Fantastyczny mecz Górnika, który po 4 zwycięstwach z rzędu zajmuje już pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy. Po tym weekendzie ŁKS może pożegnać się już z PKO Ekstraklasą.

• Koniec meczu! Górnik rozbija ŁKS aż 4:1.

• Kryspin Szcześniak ukarany żółtą kartką.

• Do drugiej połowy arbiter doliczył co najmniej 4 minuty.

• Koronkowa akcja Górnika, całkowicie rozmontowali defensywę gości. Jest już 4:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Także Filipe Nascimento ma swojego gola!!!

• Kolejne zagranie w pole karne Górnika, tym razem zabrzanie wyszli obronną ręką.

• Wydawało się, że ŁKS już czeka tylko na zakończenie meczu. Tymczasem po kontrataku piłka w polu karnym gospodarzy trafiła do Daniego Ramireza, a ten precyzyjnym strzałem - wpakował piłkę niemal w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dani Ramirez zdobywa gola honorowego!

• Ostatnia zmiana także w ŁKS-ie. Thiago Ceijas pojawił się na murawie, a zszedł z niej Adrien Louveau.

• Ponownie zakotłowało się w polu karnym przyjezdnych, tym razem wyszli jednak obronną ręką.

• Natomiast Paweł Olkowski zmienił Borisa Sekulicia.

• Soichiro Kozuki pojawił się w miejsce Adriana Kapralika

• Trzy ostatnie roszady w szeregach Górnika. Filipe Nascimento zastąpił Damiana Rasaka

• Adrien Louveau ukarany żółtą kartką.

• Gospodarze oddali piłkę przeciwnikom, ale ci nie wiedzą, co z nią zrobić.

• Riza Durmusi ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Bartosz Szeliga pojawił się w miejsce Huseina Balicia.

• Dwie kolejne zmiany w ŁKS-ie. Piotr Janczukowicz zastąpił Kaya Tejana

• Dośrodkowanie z narożnika boiska zupełnie bez zagrożenia.

• Koronkowa akcja Górnika. Kamil Lukoszek zagrał w pole karne, ale Erik Janża w ostatniej chwili został zablokowany. Skończyło się na rzucie rożnym.

• Górnik utrzymuje się przy piłce. Przybity ŁKS chyba już nie ma ochoty na dokończenie tego spotkania.

• Lukas Podolski dostał piłkę przed polem karnym ŁKS-u, wydawało się, że będzie strzelał, ale oddał piłkę do Kamila Lukoszka, który odpalił torpedę w stronę bramki przyjezdnych. Przepiękne trafienie gracza zabrzan!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Przepiękne trafienie Kamila Lukoszka!!!

• Natomiast kontuzjowanego Szymona Czyża zmienił Lukas Podolski.

• Dwie roszady w Górniku Zabrze. Sebastian Musiolik zastąpił Lawrence Ennaliego

• Kontuzję zgłasza Szymon Czyż. Prawdopodobnie nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Natomiast Jakub Letniowski pojawił się w miejsce Engjella Hotiego.

• Dwie zmiany w ŁKS-ie Łódź. Antoni Młynarczyk zastąpił Stipe Juricia

• Łodzianie wywalczyli tuż przed polem karnym Górnika.

• Ładna, oskrzydlająca akcja ŁKS-u, ale ostatecznie skutecznie interweniował Daniel Bielica.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie ze stojącej piłki w "szesnastkę" ŁKS-u wylądowało w rękach Aleksandra Bobka.

• Levent Gulen pierwszym zawodnikiem w ekipie gości z żółtą kartką.

• Szymon Czyż popędzić lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, ale tam Dani Pacheco nie zdołał oddać strzału.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Areny Zabrze. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Tak wyglądają statystyki po pierwszej połowie meczu.

• Pierwsza połowa niemal perfekcyjna w wykonaniu Górnika, który przy takim wyniku wdrapuje się na 2. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Po pierwszej części gry i fenomenalnym golu Lawrence Ennaliego warto przypomnieć, że do Zabrza został sprowadzony za 40 tysięcy euro.

• Koniec pierwszej odsłony po dwóch doliczonych minutach. Górnik pewnie prowadzi i według wirtualnej tabeli jest... DRUGI! Wracamy za kwadrans.

• Balić był pociągany, a potem jeszcze został przypadkowo trafiony kolanem w głowę. Właśnie dostał zimny okład od sztabu medycznego.

• Kartka dla Pacheco za nieprzepisowe zatrzymanie Balicia.

• Takiego gola strzelił Lawrence Ennali:

• Atomowy strzał Lukoszka. Niecelny.

• Gulen złamał tyczkę w narożniku boiska.

• Niesamowicie Ennali oszukał Mammadova i Dankowskiego...

• Przepiękna, przebojowa akcja Ennaliego. Wpadł w pole karne, wszedł w drybling i łatwo strzelił gola.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Górnika!!!

• Gol Szymona Czyża:

• Górnik łatwo odnajduje sobie wolne przestrzenie na skrzydłach.

• Piękny szczupak Dankowskiego! Gdyby trafił, odkupiłby winy. Znów jednak odbija Bielica.

• Do Ramireza od razu dopadło dwóch rywali. Ucierpiał na własnej połowie.

• W tej chwili Górnik zrównał się punktami z drugim Śląskim i trzecim Lechem. Te zespoły jednak rozegrają jeszcze swoje (domowe) mecze w weekend.

• górnik

• Piłka frunęła w kierunku Ennaliego, ale Dankowski odbił ją tak, że wystawił ją jak na tacy Czyżowi. Pomocnik Górnika kopie celnie z powietrza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Górnik prowadzi.

• Pacheco! Myślał o golu bezpośrednim z rożnego (jak jesienią Wdowik). Niewiele zabrakło. Bobek paruje, po chwili dobitka Czyża, ale za słaba.

• Rozpędzony Kapralik traci rytm biegu pod polem karnym ŁKS, ale Górnik i tak ma rzut rożny.

• Tejan oddaje płaskie uderzenie z dystansu. Bielica dla pewności odbija na róg.

• Sekulić markuje strzał, podaje do Czyża, ale ten zostaje zablokowany. Zmarnowana okazja Górnika na gola z okolicy szesnastego metra.

• To Bielica świetnie interweniował po rożnym. Tymczasem kłopoty ma Hoti.

• Było groźnie po rożnym ŁKS! Jeden rykoszet, drugi i... piłka zostaje ostatecznie wybita.

• Ennali wjechał z piłką w pole karne, po czym teatralnie upadł. Nie ma mowy o jedenastce.

• Jęk zawodu na trybunach. Rasak podał płasko w pole karne. Kapralik minimalnie się spóźnił. Zabrakło może metra.

• - Zagraj, zagraj jak za dawnych lat - apelują kibice Torcidy do piłkarzy.

• Czyż szukał dośrodkowaniem Kapralika. Podał źle. Piłka w rękach bramkarza.

• Pierwszy, od razu celny strzał w meczu. Uderzał Rasak. Bobek odbił piłkę do boku.

• Oprawa meczu na trybunach:

• Mecz rozpoczął się z siedmiominutowym poślizgiem. Od środka ŁKS.

• A jednak jeszcze trzeba wynieść serpentyny za bandę reklamową... Długo to wszystko trwa, za długo.

• Plac gry gotowy. Potężne flagowisko w młynie. Efektownie to wygląda.

• Sędziowie też pomagają przy sprzątaniu. Chodzi o pole karne i jego okolice, do którego dostępu bronić będzie Bobek.

• Trwa przywitanie trenerów. Nad Zabrzem pojawiło się słońce.

• Trwa sprzątanie boiska. Wzmaga się doping. Oprawa jak za dawnych lat, kibice teraz liczą, że gra też będzie taka...

• górnik

• Serpentyny na murawie. Tysiące serpentyn. Służby porządkowe w akcji.

• W Zabrzu pochmurnie, ale ciepło - prawie 20 stopni Celsjusza. Piłkarze właśnie wychodzą z tunelu. Gospodarze na biało, goście na czarno.

• Widowisko ma śledzić przeszło 20 tys. kibiców. Większość miejsc jest już zajęta.

• - ŁKS to drużyna, która nie ma nic do stracenia i gra otwartą piłkę - przestrzega przed meczem Jan Urban, trener Górnika (cytat za Canal+ Sport).

• Ławka rezerwowych Górnika: Szromnik, Musiolik, Podolski, Triantafyllopoulos, Olkowski, Barczak, Nascimento, Krawczyk, Kozuki.

• Ławka rezerwowych ŁKS: Arndt, Ceijas, Młynarczyk, Janczukowicz, Łabędzki, Szeliga, Letniowski, Koprowski, Głowacki.

• Po kontuzji do kadry meczowej Górnika wraca dziś Podolski. Zaczyna na ławce.

• Tylko jak tu zapunktować, skoro Górnik jest najlepszym zespołem 2024 roku?! Ostatnio na wyjeździe pokonał rzutem na taśmę Raków 1:0 i przeskoczył go w tabeli. ŁKS w dziesiątkę przegrał z Lechem 2:3.

• Jedni i drudzy mają dziś dużo do ugrania, ale i stracenia. Górnik pozostaje bowiem w grze o europejskie puchary, natomiast ŁKS ma dosłownie cień szansy na utrzymanie. Każdy inny wynik niż wygrana będzie oznaczać pewny spadek.